Vital Cube

Toužíte po sauně, ale doma vám již nezbývá místo? Máte chatu se zahrádkou, kam jezdíte o víkendu s rodinou či přáteli a rádi byste se společně po celodenní turistice zregenerovali? A co třeba volný prostor na zahradě, pod stromem nebo vedle terasy, kde by se sauna vyjímala?

Máme pro vás rychlé, bezstarostné a efektivní řešení.

Sauny Vital Cube

VITAL CUBE je designová venkovní sauna, která zapadne a obohatí každý exteriér. Narozdíl od stavebnicový saun, je VITAL CUBE vyroben tak, aby byl ustaven a připraven k použití během několika minut. A jak taková instalace probíhá? Velmi elegantně. Profesionální ustavení sauny zajišťujeme jeřábem nebo hydraulickou rukou. Neváhejte se zeptat našich obchodních zástupců zde.

Skladba sauny

VITAL CUBE je složen z těchto materiálů/vrstev (ext – int):

  • Smrková palubka tl. 19 mm opatřená externí lazurou ve 2 nátěrech (odstín PXD EBEN)
  • Vzduchová mezera
  • Difuzně otevřená fólie
  • PIR izolace 60 mm (alternativou může být minerální vata)
  • Smrková palubka - saunový profil Softline tl. 14 mm

Střecha VITAL CUBE je kryta modifikovaným asfaltovým pásem opatřeným keramizovaným posypem.

Interiér sauny je tvořen obkladem ze smrkových palubek. Lavice, opěrky a rošt jsou vyrobeny z osiky nebo osiky thermowood.

Rozměry sauny vnější: 2200 x 2270 x 2340 mm

Rozměry sauny vnitřní: 1955 x 1908 x 1972 mm

Výroba VITAL CUBE probíhá v naší dílně a trvá v horizontu 3-10 týdnů, a to v závislosti na modifikacích.

Topidlo

Výběr saunových kamen necháváme na klientovi. Kamna by měla být volně stojící o výkonu 9kW, ovládána přes ovládací jednotku umístěnou uvnitř sauny. Přesto, že je výběr čistě na vás, doporučujeme volně stojící kamna Harvia Glow 9 kW, která podtrhují celkový design sauny.

Zajímavým řešením jsou bezesporu kamna na dřevo či jiná tuhá paliva. U takové varianty je nutná přítomnost kominíka v místě instalace.

Prosklení

VITAL CUBE je z velké části zajímavý díky prosklení napříč celou saunou, kde vyniknou mimo jiné i právě volně stojící kamna. Toto prosklení je tvořené izolačním dvojsklem, kaleným v kouřovém odstínu o rozměru 612 x 1840 x 24 mm. Dveře jsou vyrobeny rovněž z kaleného skla v kouřovém odstínu o rozměru 600 x 1830 x 10 mm a opatřeny 2ks pantů a oboustranně dřevěným smrkovým madlem. Madlo je z vnější strany natřeno stejnou lazurou jako venkovní obklad sauny.

Osvětlení

Kouzlem každého interiéru je správné osvětlení. Ambientní LED osvětlení dokreslující hřejivou atmosféru najdeme u VITAL CUBE za opěrkami lavic.

Již máte jasno, kam byste saunu umístili ale rádi byste pár detailů změnili?

Není problém. Rádi s vámi vybereme jiný odstín lazury, skla či lavic nebo například kamna na tuhá paliva. Vše si můžete upravit a přizpůsobit podle vašeho vkusu.  Doba výroby se pak prodlouží nanejvýš o 10 týdnů, ale pokud chcete mít sauny přesně podle vašich představ, vyplatí se počkat.

Samozřejmostí jsou vhodné doplňky, jako vědro, teploměr, vlhkoměr nebo přesýpací hodiny, které ve vaší sauně rozhodně nemůžou chybět. Rádi vám pomůžeme s jejich výběrem.