Venkovní sauna

Máte možnost mít saunu na zahradě svého domu? Je to jedinečná příležitost jak vylepšit prostředí vašeho domu a vkusně zakomponovat saunu jakéhokoliv typu i vzhledu

Proč venkovní saunu?

Ti z nás, kteří si již v minulosti vyzkoušeli saunování ve venkovní sauně, určitě ocenili nenahraditelné kouzlo této procedury. Potící kúra ve venkovní sauně nás přiblíží k přírodě, velmi příjemnou a důležitou součástí je čerstvý vzduch, na který ze sauny vycházíme a ochlazení si můžeme dopřát ve venkovním bazénu nebo v zimě třeba přímo ve sněhu, v poslední době jsou populární rovněž ledové kádě.. Své velké kouzlo má bezesporu také večerní saunování přímo pod hvězdami. Romantické duše potvrdí.

Možností, jak realizovat venkovní sauny, je velké množství a vše u nás řešíme individuálně, abychom maximálně splnili zákazníkovy představy. Pokud patříte mezi ty, kteří si díky prostorovým možnostem mohou venkovní saunu dopřát, ať už jako součást rodinného domu, terasy bytu, chaty nebo rekreačního zařízení atp., zde je několik základních rad a informací, které jistě oceníte při plánování venkovní sauny. V SAUNY Vital si zakládáme na tom, že procházíme veškeré vaše představy do detailu. Po úvodní schůzce vám připravíme velmi individuální návrh.Veškeré bližší představy a detaily s vámi zkonzultujeme a doladíme a následně vám rádi vypracujeme návrh.

Z čeho je venkovní sauna vyrobena?

Zakládáme si na tom, že veškerý materiál procházíme u nás ve výrobě v Ostravě, Sauny vyrábíme v naší dílně (v Ostravě?) s láskou ke dřevu a maximální péči a smyslem pro detail. Konstrukce venkovních saun je tvořena smrkovými hranoly, vyplněna dostatečnou vrstvou izolace (v závislosti na typu a umístění sauny) a obložena obkladem z dřeva prémiové kvality. Nejčastěji vyrábíme z těchto dřevin – smrk, borovice, osika, osika thermowood a cedr, nicméně na Vaše přání rádi vyrobíme saunu dle Vašich preferencí a požadavku na klíč.

Jaká kamna do venkovní sauny vybrat?

Možností máme hned několik. Buďto kamna elektrická, u nichž je velkou výhodou jednoduchost ovládání. Nejčastěji zákazníkům doporučujeme kamna značky Harvia, která mají dlouholetou tradici a jako výrobci saun jsme s nimi velmi spokojení. Spolupracujeme ale také se značkami Sentiotec, EOS, Tylo, Huum a další. Doba nahřívání kamen se pohybuje od 45 minut do 1,5 hod, v závislosti na výkonu kamen. 

Jakýsi návrat k tradici vidíme v množství poptávek na kamna na tuhá paliva (dřevo) právě do venkovních saun. Vůně hořícího dřeva se jistě ničemu nevyrovná, avšak klienty upozorňujeme na nutnost delší přípravy před samotným saunováním a náročnější požadavky na stavební připravenost (výstavba komínu, aj.).

Je možné kamna kombinovat s infrazářiči?

Ano, je to možné a je to jedna z oblíbených variant zákazníků. Ať už se doma nemůžete rozhodnout, zda-li toužíte po finské sauně nebo infrasauně nebo v případě, že milujete finskou saunu nade vše a zárověň byste rádi dopřáli vašim svalům a kloubům regeneraci. Saunu můžeme doplnit o keramické zářiče německé značky Elstein tak, aby se dala použít samostatně jako infrasauna nebo můžeme vyrobit tzv. infrakout, tedy místo v sauně, kde

Jaké má venkovní sauna účinky na mé tělo?

Díky působením tepla a následném ochlazení dochází v těle ke zvýšení tvorby obranyschopných buněk a tím posílení imunity. Zahřívání organismu vede ke zlepšení průtoku krve cévami a protože krev, respektive červené krvinky, jsou nosiči kyslíku, při zvýšeném průtoku dochází i k lepší distribuci kyslíku do jednotlivých orgánů a tkání.

Saunování nám také pomáhá odvádět přebytečnou vodu z těla a redukovat hmotnost.
Pomáhá našim svalům rychleji a lépe regenerovat po sportovních výkonech.
Působí detoxikačně, díky pocení totiž odvádíme velké množství škodlivých látek z těla.

A v neposlední řadě, saunování pomáhá tvořit hormony zvaný serotonin, který v našem těle navozuje pocity štěstí.

Kdy není vhodné infrasaunu navštěvovat?

Pokud jste kardiaci, trpíte na vysoký tlak nebo jiné onemocnění cév, jater nebo ledvin, poraďte se o saunování se svým lékařem. O pobytu v sauně se poraďte také v případě, že jste těhotná.