Kombinovaná sauna

Chcete snadno zvýšit kvalitu svého bydlení a dopřát si běžně skvělý zážitek? Dokonale relaxovat po práci, zvýšit svou imunitu a zahnat nemoci? Užít si lépe času v soukromí a zvýšit svou produktivitu v zaměstnání či podnikání? Sauna je skvělý tip pro vaši zahradu i byt! Stačí najít nevelký prostor a zbytek už nechte na nás. Připravíme pro vás projekt sauny míru a vše zařídíme a postavíme. Záleží nám na každém detailu a poradíme vám i s volitelným příslušenstvím, jako je vířivka či chemie do vířivky.

Co je to kombinovaná sauna?

Kombinovaná sauna je zjednodušeně řečeno finská sauna doplněná o infrazářiče, takže může sloužit i jako infrasauna. Obsahuje jak kamna do finské sauny, tak keramické infrazářiče. U saun pro 2 osoby a více lze vytvořit tzv. infrakout – zvolíte si pouze určité místo, kam chcete, aby bylo infračervené záření nasměrováno.  Infrazářiče jsou odolné vůči vysokým teplotám a saunování na finský způsob je nijak nepoškodí.

Proč kombinovanou saunu?

Kombinovaná sauna rozšiřuje vaše možnosti a váš výběr. Můžete si podle chuti a nálady zvolit, zda si ten den dáte finskou saunu nebo infrasaunu. Dokonce můžete i obojí zkombinovat a zpočátku se prohřát infračerveným zářením, než se rozpálí elektrická kamna. Každý člen rodiny také může dávat přednost jinému typu saunování, kombinovaná sauna tak uspokojí každého v domácnosti.

Je možné zřídit kombinovanou saunu i v domě či bytě?

Samozřejmě, vyberte místo a my vám připravíme projekt finské sauny do domu či bytu na míru. Nebo vám i poradíme místo lepší. Kombinovanou domácí saunu dokážeme zařídit v jakékoliv části vašeho domu. Na blízkosti koupelny opravdu nezáleží. Realizace kombinované sauny není tak prostorově náročná, jak byste čekali – nejmenší sauny do domu mají zhruba tentýž půdorys jako sprchový kout. Nabídnout vám ale samozřejmě můžeme i domácí saunu pro 2 osoby a další typy domácí sauny.

Z čeho je kombinovaná sauna vyrobena?

Vybrali jsme ideální druhy dřeva. Základem konstrukce jsou smrkové hranoly.

Tepelnou izolací v podobě PIR desek s hliníkovou fólií obkládáme palubkovým obkladem ze smrku, osiky, osiky thermowood, olše nebo cedru, případně velkoplošným materiálem značky Rohol. Tento typ materiálu je určen přímo do saun. Máte-li ale své vlastní požadavky na dřevo, rádi vám vyjdeme vstříc. Zakládáme si na tom, že veškerý materiál pečlivě kontrolujeme a probíráme v našem provozu v Ostravě.

Jaký infrazářič a jaká kamna vybrat?

Používáme výhradně keramické zářiče německé zn. Elstein, které disponují vyváženým zastoupením spekter vlnových délek. Tyto zářiče jsou certifikovány SZÚ a s oblibou používány v mateřských školkách. Firma Elstein dodává také zářiče do dětských inkubátorů v rámci novorozenecké fototerapie. Za kvalitou zářičů si stojíme a poskytujeme na ně záruku 7 let.

Z elektrických kamen nejčastěji zákazníkům doporučujeme kamna značky Harvia, která mají dlouholetou tradici a jako výrobci saun jsme s nimi velmi spokojeni. Spolupracujeme ale také se značkami Sentiotec, EOS, Tylo, Huum a dalšími. Doba nahřívání elektrických kamen se pohybuje od 45 minut do 1,5 hod, v závislosti na jejich výkonu a velikosti sauny.

Jaké má kombinovaná sauna účinky na mé tělo?

Pozitivních účinků je mnoho. Intenzivním prohřátím svalů se vaše tělo detoxikuje, neboť toxické látky vyplaví pot a následně je spláchnete ve studené vodě. Už jenom tím výrazně snížíte pocit únavy a „omladíte“ tělo. Zároveň z těla vyplavíte i přebytečnou vodu, podkožní tuk a různé soli. Horko také roztáhne vaše cévy, zrychlí tep srdce, a zajistí tak prokrvení a okysličení všech tkání. Střídání horka a ledové vody navíc posílí váš imunitní systém, takže daleko lépe odoláte sezónním chřipkám a snáze se vám vyhnou chronická onemocnění. Infrazáření v kombinované sauně úspěšně tiší bolesti kloubů revmatikům. A v neposlední řadě pomáhá saunování tvořit hormon zvaný serotonin, který v našem těle navozuje pocity štěstí.

Kdy není vhodné saunu navštěvovat?

Obraťte se o radu na svého lékaře, pokud máte potíže se srdcem, trpíte vysokým tlakem nebo onemocněním cév, jater či ledvin. Stejně tak by si konzultaci měli vyžádat i lidé s epilepsií, astmatem, nádorovým onemocněním, cukrovkou, tuberkulózou či onemocněním štítné žlázy. Do sauny rovněž nechoďte, pokud jste dlouhodobě nachlazení nebo nachlazení přecházíte.  Stejně tak by měly být opatrné ženy při menstruaci a těhotenství a saunu v takovém případě navštívit výhradně po konzultaci se svým lékařem.

Infrasauna je vhodná i pro řadu lidí, kteří nemohou využít finskou saunu, například pro osoby s vysokým krevním tlakem. Infračervené tepelné záření skvěle likviduje začínající nachlazení či chřipku. Naopak se nedoporučuje osobám s onemocněním jater, při akutních a zánětlivých onemocněních, při závažném onemocnění srdce či ledvin, osobám se zhoubným nádorem, chronickou žilní insuficiencí. V těhotenství doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Jak vypadají vaše kombinované sauny?

Za více než 20 let naší činnosti jsme vytvořili spoustu kombinovaných saun různých rozměrů a typů. Pokud máme některé realizace jmenovat, pak se rozhodně podívejte na kombinovanou venkovní saunu, pokud se vám líbí prosklené sauny, pak se podívejte zde. Vytvořili jsme i ergonomickou kombinovanou saunu z cedru, jak vypadá kombinovaná sauna z osiky thermowood můžete vidět zde, a v neposlední řadě jsme realizovali kombinovanou saunu doplněnou o solnou stěnu.