Dá se finská sauna dát do bytu?
To víte, že ano. Pokud si chcete pořídit finskou saunu do bytu, je třeba pouze připravit pro ni prostor, odpovídající tomu, pro kolik osob má být sauna koncipovaná a na podlaze mít ideálně položenou dlažbu. Dále potřebujete zajistit odvětrání místnosti a elektrický přívod podle výkonu zvoleného saunového topidla. Výběr topidla se řídí velikostí sauny. S tímto i se vším ostatním vám poradíme, saunu vám předem navrhneme a pošleme v orientační vizualizaci.
Oblíbeným místem, kam saunu v bytě umístit, bývá obvykle koupelna nebo technická místnost. Výběr dřeviny je často volen tak, aby ladil s ostatním interiérem. Sáhnout můžete buď po severském smrku, který obsahuje drobné suky a po nahřátí moc hezky voní, nebo po bezsukových světlých dřevinách, jako je třeba osika. Ta je z dlouhodobého hlediska designově stálejší. Pokud vyberete obklad sauny v thermo úpravě, dostanete příjemně tmavý odstín. Naprostým králem mezi tmavšími dřevinami je kanadský cedr, který je zároveň díky silicím antibakteriální.
Bytovou saunu, jak už jsme zmínili, budete vyhřívat elektrickým topidlem. Zpravidla všechna saunová kamna s lávovými kameny jsou dnes už uzpůsobena na polévání vodou. Vytvoření parních nárazů při saunování vám dopomůže k pocitově většímu vedru a tím silnějšímu pocení. To vám usnadní vyhřátí sauny a dopřeje šetrnější klima pro vaše vlasy, pokožku i dýchání. Na saunová kamna navíc můžete umístit aroma mističku s vonnými esencemi. Tím si zpříjemníte samotné saunování a velmi pravděpodobně také lehce provoníte byt, jakmile vyjdete ze sauny ven.