Pravidelné čistění sauny je základ. Nepodceňte ho.

12 října, 2022

Často se ptáte, jak o vaši saunu pečovat a my vám nyní poradíme jak správně na čištění sauny. Protože v sauně detoxikujete svůj organismus a vypotíte z těla spoustu škodlivin, je opravdu dobré dbát také na její čistotu. Tady je několik našich rad pro vás. Víte v jaké sauně vypotíte více škodlivin? Přečtěte si o rozdílech finské a infrasauny.

Hygiena

Už při samotném saunování našim zákazníkům doporučujeme využití ručníků. U domácí sauny je ideálním řešením jeden ručník na podlahu pod nohy, druhý na lavičku, na který si budete moct sednout a třetí, do kterého budete otírat pot z těla. Takto zabezpečíte sauně maximální čistotu při vašem saunování a sobě komfort. Po každém saunování nezapomeňte saunu poctivě vyvětrat.

Čištění sauny

I při této pečlivosti v průběhu saunování je dobré čas od času sauně dopřát očistu, protože ručníky samozřejmě nezachytí úplně vše. Pro tyto příležitosti doporučujeme opatřit si čistící prostředek, vhodný na dřevěné části sauny, kterým navlhčíte houbičku nebo hadřík a dřevo jím jednoduše omyjete.

Podívejte se jak čistíme naše sauny my

@saunyvital 🔥 Sauny Vital #sauna #ceskafirma ♬ BOOM – Tiësto & Sevenn

Jak často čistit saunu?

Četnost čistění sauny je zcela individuální, záleží také na tom, jak často si saunování dopřáváte. Pokud jste pravidelným uživatelem a saunu roztápíte jednou i dvakrát týdně, doporučujeme očistu sauně dopřát jednou za měsíc.

Nepouštějte se do úprav sauny!

Nikdy nezkoušejte sami saunu lakovat nebo jakkoliv natírat. Po vašem zásahu se ze sauny může stát velmi toxické prostředí. Vysoká teplota způsobí výrazné uvolňování toxických látek, což může být pro vaše zdraví extrémně nebezpečné. Renovaci sauny jsme schopni zařídit.

Čistící prostředky pro správnou péči

Čistící prostředky pro sauny mají dezinfekční a antibakteriální účinky. Vyrábí se pod řadou značek a objednat je můžete také z našeho sortimentu.

Dále se doporučujeme řídit pokyny v příbalové informaci podle zvoleného čistícího produktu.

Chcete se poradit s čištěním sauny individuálně, neváhejte kontaktovat některého z našich obchodních zástupců, doporučíme jen to nejlepší.