Kvalitní INFRASAUNA je v INFRATECHNOLOGII

8 února, 2023

Mnoho z vás tápe, jak vybrat tu správnou infrasaunu. Každá dobrá infrasauna má kvalitní infratechnologie. Na těch se rozhodně nevyplatí šetřit, protože s nekvalitní infratechnologií přijdete o to hlavní – léčivé a rehabilitační vlastnosti infrasauny. Jak poznat, která infratechnologie je ta správná? Pojďme se na to podívat více zblízka.

INFRASAUNA: Teplota a délka pobytu

Potící kúra v infrasauně probíhá oproti finské sauně trochu jinak. Dovnitř jdete na jeden delší saunovací cyklus. Jeho délka je pro každého individuální. Někomu vyhovuje dvacet minut, někomu klidně i 35 minut. Kvalitní infrasauna by ve vás měla vyvolat především pocity příjemné pocity. Je důležité, aby se tkáň rozehřála pozvolna a postupně se tak dostavil potící efekt. Infrasauna má svá pravidla i pro vstup. Do infrasauny ideálně vstupujte, když její ukazatel píše cca 35 °C a vycházejte, když na ukazateli bude cca 55 °C. Nejlépe tento princip můžeme přirovnat k vyhřívání se na sluníčku v létě. I tam se po chvíli díky infrateplu, které slunce vyzařuje, a které vaše tělo díky pro něj přirozené vlnové délce přijímá, začnete potit – při teplotách do cca 50 °C. ČTĚTE: Více informací o rozdílech mezi finskou saunou a infrasaunou.

INFRASAUNA: Vlnová délka a infrazářiče

Infrazářič vaše tělo tedy prohřeje hloubkově, tím ho lépe detoxikuje, uvolní pohybové ústrojí a napomůže k léčení řady neduhů i tam, kde je finská sauna kontraindikační. Ale pozor: infrazářič vás nesmí prohřát zase příliš hluboko. V takovém případě by mohl totiž způsobit např. vysychání kloubního mazu a řadu dalších nežádoucích účinků, o které nestojíte.

Proto je pro kvalitní infrasaunu nejdůležitější vlnová délka, na které infratechnologie pracuje.

Často se nás ptáte na širokospektrální infrazářiče. Tyto zářiče obsahují všechny tři vlnové délky: krátké (IR-A), střední (IR-B) i dlouhé (IR-C) a jsou určeny pro rychlý výhřev prostoru. Jejich působení z malé vzdálenosti na lidské tělo (v infrasauně cca 15 cm od těla) však vhodné není, právě kvůli krátkým vlnám (IR-A), které tělo prohřívají příliš hluboko.

Z tohoto důvodu jsme širokospektrální zářiče do našeho sortimentu pro vás nezařadili, protože jsme přesvědčeni, že bychom tím nedopomáhali k vašemu lepšímu zdraví a kvalitní relaxaci.

Už řadu let zůstáváme věrni osvědčené certifikované německé infratechnologii ELSTEIN, která stejnou řadou infratěles osazuje např. také inkubátory a se kterou máme ve spolupráci se zdravotními a rehablitačními centry velmi pozitivní zkušenosti. Vaše pozitivní zpětná vazba nás utvrzuje, že je náš výběr správný. Patentované složení hmoty, ze které je těleso vyrobeno, eliminuje krátkou vlnovou délku a dál propouští rehabilitační vlnovou délku v průměru 9,4 micronů, kterou naše tělo přirozeně přijímá, a díky které dochází jak k potivosti, tak k rehabilitačnímu efektu.

Co je to NIR a má to něco společného s infrasaunou?

V posledních letech se objevil i trend „infrasvětel“, které mohou být s infrazářiči zaměňovány. Existuje technologie NIR, která využívá specifického červeného a blízkého infra červeného světla. Toto světlo má velice zajímavý efekt na naše zdraví. A právě tato světla a specifické vlnové délky využívají „infra“ panely určené k fotobiomodulaci. Označení infra panel není úplně přesné, protože to může svádět k představě prohřívacích lamp nebo třeba infrasaun, efekt NIR je ale jiný (teplo je uvolňováno minimálně) a velice specifický. Stejně tak někteří lidé vnímají panely pouze z hlediska viditelného červeného světla, které samozřejmě má také svou funkci. NIR má své specifické funkce, více se o tomto fenoménu můžete dozvědět zde.

FINSKÁ nebo INFRA SAUNA? Můžete kombinovat!

U nás si můžete vybrat mezi finskou saunou, infrasaunou i kombinovanou saunou. Neváhejte se podívat na některé naše reference zmíněných saun.

Kombinovaná sauna

Infrasauna

FINSKÁ SAUNA

Infratechnologii nabízíme s možností doživotní záruky.

Zvažujete koupi infrasauny? Kontaktujte nás a přijďte si vyzkoušet, jak se vám bude líbit v té naší. Rádi vám poradíme a zodpovíme všechny dotazy!