BIO sauna jako velmi příjemný kompromis

21 března, 2023

Škála aktuálních možností na poli saunování je velmi široká. Domácí i veřejné sauny dnes už neznamenají nic neobvyklého. Privátní sauny k pronájmu nebo saunový svět jako součást hotelového rezortu často nabízí saunu zvanou BIO.

Co to vlastně je BIO sauna

Zkušení saunéři o ní mluví jako o možnosti na pomezí parní lázně a finské sauny. Teplota v ní se pohybuje kolem 50 °C a relativní vlhkost vzduchu dosahuje 30 – 60 %. Tyto vlastnosti jsou v porovnání s finskou saunou mnohem přívětivější vůči dětem nebo osobám s vyšším krevním tlakem.

Tento typ sauny můžeme vnímat jako vstupní bránu do světa saunování. Lidé začínající s touto aktivitou zde mohou vyzkoušet své fyzické možnosti a do „drsnější“ finské sauny vstupovat už trochu připraveni.

Finská nebo parní? Dilema vyřešeno

Pokud zvažujete vybudování domácí sauny a stále se nemůžete rozhodnut, jaký typ je pro vás ten pravý, zvažte koupi saunových kamen s parním vyvíječem. Toto zařízení vám umožní přepínat mezi režimy BIO a finské sauny a tím vaše dilema vyřešit.

Na závěr zmiňme ještě jeden benefit BIO sauny, a to její blahodárné používání společně s aromaterapií. Oblíbené jsou esenciální oleje nebo čerstvé i sušené byliny (zmiňme třeba eukalyptus, břízu nebo šalvěj). Dobře zvolená vůně dokáže sauně dodat ještě pár příjemnostních bodů navíc, souhlasíte?